Ochrona prywatności

Witryna mirka.koziel.net.pl, którą prowadzę i upubliczniam w sieci internetowej, jest moją stroną prywatną i nie jest elementem działalności komercyjnej. Wchodząc na nią macie Państwo w tym miejscu możliwość zapoznania się z moimi zasadami przekazywania oraz przechowywania informacji oraz sposobność ingerowania w jej treść.

1
Strona -  jak widać -  nie zamieszcza reklam i nie wykorzystuje plików cookies.  Nie jest również ukierunkowana na pozyskanie jak największej liczby odbiorców. Odnoszę się do zjawisk i spraw powszechnie znanych i ogólnie dostępnych. Przedstawiane tutaj opinie, komentarze i wspomnienia, to moje osobiste przemyślenia podyktowane własnymi przeżyciami, a także różnymi wydarzeniami oraz osiągnięciami współczesnego i dawnego świata. Bez mojej zgody nie można ich powielać i udostępniać innym osobom oraz podmiotom. Nie zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie fotografii bez uprzedniego uzgodnienia.
2         
Na stronie zamieszczonych jest wiele zdjęć, które stanowią część mojego prywatnego albumu, dokumentującego podróże i wydarzenia z życia. W większości fotografie przedstawiają mnie i moją rodzinę. Za przyzwoleniem, zamieszczam także zdjęcia znajomych i napotkanych ludzi, a także osoby powszechnie znane, które nie chronią swojego wizerunku. Obrazy są pomniejszone, co uniemożliwia szczegółową analizę biometryczną widniejących postaci. Gdy w kadrze, z uwagi na wartość zdjęcia znalazły się osoby przypadkowe, to ich twarz zostaje zamazana albo postać ukazana jest tak, by nie została rozpoznana. Jeśli jednak ktokolwiek ma jakieś zastrzeżenia dotyczące zamieszczonej fotografii, proszę o kontakt na mój adres mailowy. Zdjęcie może zostać natychmiast wyretuszowane albo usunięte.
3
Istnieją również na mojej stronie fotografie, które dokumentują szersze plany i na nich, z oddali, widnieją także postronni ludzie. Jeżeli ktoś zauważył się na takim zdjęciu, nie oznacza to, że jego dane osobowe zostały wykorzystane i przetworzone bez jego zgody. Według rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) oraz motywem preambuły nr 51, zdjęcia są daną osobową tylko w przypadkach, gdy są przetwarzane specjalnymi metodami technicznymi, umożliwiającymi jednoznaczną identyfikację osoby fizycznej lub potwierdzenie jej tożsamości. W przypadku braku przetwarzania danych biometrycznych specjalnymi metodami technicznymi, takie zdjęcia są danymi anonimowymi. Zasady ochrony danych nie mają więc zastosowania do informacji anonimowych, czyli informacji, które nie wiążą się ze zidentyfikowaną lub możliwą do zidentyfikowania osobą fizyczną, która może znaleźć się w kadrze prezentowanego zdjęcia.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami unijnego prawa zezwolenia nie wymaga rozpowszechnienie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Pomimo tego, na skierowaną do mnie na adres mailowy prośbę, także i takie zdjęcie może zostać usunięte albo wyretuszowane.
4
Pierwotne, pełnowymiarowe zdjęcia (zmniejszone w celu zamieszczenia w sieci), należą do moich zbiorów prywatnych, przechowuję je na domowym komputerze osobistym i nie przekazuję ich do wykorzystania osobom trzecim, poza współadministratorem strony, którym jest mój mąż, Andrzej - gwarantujący poufność wszelkich informacji i zajmujący się wyłącznie stroną techniczną.
5
Jeśli ktoś z czytających mój blog uzna, że w tekście, który zamieściłam, w jakiś sposób - przypadkowo, naruszone zostały jego dobra osobiste, bardzo proszę o sygnał. Chętnie wysłucham wszelkich sugestii, zrobię sprostowania, korekty i modyfikacje. Zapraszam do kontaktu.

                                                                                                                                        20.05.2018        Mirosława Kozieł